Renessans Ta'lim Universitetining "Pedagogika" fakulteti O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 24-dekabrdagi №1028-sonli "Nodavlat ta'lim tashkilotlari faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarori talablariga binoan tashkil etilgan.
Fakultetning maqsadi — zamonaviy bilimlarga ega, yuqori ma'naviy-axloqiy sifatlar va mustaqil fikrlashga ega yuqori malakali kadrlar tayyorlash, shuningdek, xususiy milliy maktabni xalqaro maydonga olib chiqishdir.
Fakultetning shiori: Investitsiyalarning poydevori — ta'lim, biznesning tayanchi esa — sog'lom raqobat. Faoliyatning asosiy tamoyili — "Milliy va umuminsoniy qadriyatlar asosida rivojlanish".
Fakultetning istiqboldagi rejalari quyidagilardan iborat:
- Yevropa kredit tizimi (ECTS - European Credit Transfer and Accumulation System) asosida ta'lim jarayonini yo'lga qo'yish va uni ta'lim jarayoniga to'liq joriy etish;
- Fakultet professor-o'qituvchilarini xalqaro standartlar asosida ilmiy tadqiqotlar o'tkazishga bosqichma-bosqich tayyorlash;
- Eng yangi pedagogik texnologiyalar va o'qitish usullarini joriy etishning xalqaro amaliyotiga muvofiq ta'lim jarayonini rejalashtirish, chuqurlashtirish va sifatini yaxshilashni takomillashtirish;
- Xorijiy va milliy reyting ko'rsatkichlarini hisobga olgan holda ta'lim va ilmiy-tadqiqot ishlarini tashkil etish;
- Bitiruvchilarni kasbiy yo'naltirish uchun Legal Business Coaching treninglarini tashkil etish.
Fakultetda dekan, dekan o'rinbosarlari, uslubchi va dispetcher faoliyat olib boradi.
«Pedagogika» fakultetiga quyidagi 2 kafedra kiradi: