"Innovatsion taʼlim yondashuvlari va texnologiyalari; Oliy taʼlimda tadqiqotlar va innovatsiyalarni rivojlantirish"ga bag‘ishlangan navbatdagi shoʻba qo‘shib olib borilmoqda
Ushbu shoʻba dasturidan Germaniya, Fansiya, Rossiya, Xitoy, Hindiston, Turkiya, Qirg‘iziston, Qozog‘iston oliy taʼlim muassasalari va ilmiy markazlarining professor-o‘qituvchilari, ekspertlari tomonidan taqdimotlar qilinadi.
Taqdimotlar abituriyentlarni qabul qilish va yosh mutaxassislarni ish bilan ta‘minlashning o‘ziga xos xususiyatlari, o‘zbek va turk tillarining imlosi masalalari, avtomobilsozlik mutaxassislari uchun aniq iste‘dodlarni o‘qitish modelini o‘rganish va amalda qo‘llash, Boburiylar davri manbalarning tahlili,  xorijliklarga til o‘rgatish muammo va yechimlari, innovatsion pedagogik texnologiyalar kabi bir qator muhim mavzularni qamrab oladi.